ראשית, נבין בדיוק מהי סבוריאה, מהי שכיחותה ומה גורם לתופעה זו להתפרץ

סבוריאה דרמטיטיס, שידועה יותר בשמה המקוצר סבוריאה, היא מחלה דלקתית שפוגעת בשכבות העור, והיא מופיעה באופן כרוני אצל אנשים שסובלים ממנה. בנוסף, מדובר גם במחלה משפחתית – וסביר כי להורים שסובלים מסבוריאה יוולדו גם ילדים שסובלים ממנה. כעת, נסביר על מחלה זו. אנשים שבהם נמצא הגן הגורם להתפרצות הסבוריאה בדרך כלל יסבלו ממנה כתוצאה ממתח נפשי, מזג אוויר קר במיוחד או חום מלווה בלחות קיצונית, גורמים תזונתיים (חוסר ב-B12), התפרצות של אקנה, התפרצות של פסוריאזיס ועוד. במסגרת הדלקת הזו מכוסים שטחים של העור שלנו, בעיקר בעור הפנים אך גם בבית השחי, במפשעה ובאזורים אחרים שעשירים בבלוטות חלב בגוף שלנו, בדלקת אדמומית מכוסה קשקשים, שיכולים להיות יבשים או שומניים. בתחילה, תהיה הפרשת חלב וגירודים עקביים, ולאחר מכן האדמומיות תחמיר והקשקשים יהפכו מלבנים ועדינים לצהבהבים ועבים, אם לא נטפל בסבוריאה בזמן. וכעת, חשוב להבין כי טיפול בסבוריאה קיים בכמה וכמה שיטות – שגם אם לא מונעות אותה לחלוטין בהחלט משפרות את המצב מבחינה תחושתית ואסתטית עבור ה-15% מהאוכלוסייה שסובלים ממנה.

העלמת נימים

כיצד נטפל בסבוריאה באמצעים המתקדמים ביותר שקיימים כיום, ומדוע זה חשוב כל כך?

  • כיצד מטפלים בסבוריאה? טיפול בסבוריאה יכול להיות טיפול שמרני ומסורתי או טיפול מתקדם וטכנולוגי. בטיפול השמרני ישנו שילוב בין תכשירים כימיים שונים שמיושמים בעור ומשחות המכילות סטרואידים, לבין טיפול אנטיביוטי במקרים חמורים יותר. זהו טיפול המכונה טיפול שמרני בגלל הרלוונטיות הפחותה שלו יותר כיום, וכיום ברור גם כי ניתן לטפל בסימפטומים של הסבוריאה באמצעות אמצעים טכנולוגיים קוסמטיים ברמה הגבוהה ביותר. מדובר, למעשה, בטיפול באדמומיות בפנים שבו מבצעים גם העלמת נימים בעור הפנים. בטיפול זה, עושים שימוש בגלי רדיו ובאנרגיית אור, בצורה מדויקת וממוקדת, על מנת להעלים את האדמומיות ואת הנימים המורחבים התת עוריים. מאחר ואלה הם הסימפטומים הזהים של הסבוריאה, מדובר בטיפול שכיום מבינים שניתן ליישם אותו גם במחלה זו.
  • מדוע זה חשוב? טיפול באדמומיות בפנים שמבצע העלמה של אדמומיות זו והעלמת נימים מטפל באספקט החשוב ביותר של הסבוריאה – זה האסתטי. הסבוריאה היא לא מחלה מסוכנת אלא בעיקר מטרידה, וההשפעה הקשה ביותר שלה מבחינה פיזית ונפשית גם יחד היא זו האסתטית. באמצעות טיפול טכנולוגי מתקדם ויעיל, שמתבצע באלחוש על ידי קירור ולא גורר אחריו שום התאוששות מיוחדת, ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בהיבט המשמעותי ביותר של מחלת הסבוריאה.

 

מעבר לשמירה על העור שלנו, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים יכולים לסייע לנו להיפרד מהאדמומיות

ביצוע טיפול בסבוריאה הוא לא משמעותי אך ורק מבחינת הטיפול באלמנט האסתטי, אלא גם ובעיקר בשמירה על העור שלנו ובשיקום התדמית שלנו כלפי עצמנו – ולאחר מכן כלפי הסביבה שלנו.